Feminist Müslüman(!) Kadın Derneği

Bu ümmetin yarısı kadınlardan oluşur, diğer yarısını da kadınlar yetiştirir. (Hasan el Benna).

İşte bu yüzdendir ki kadınlar müsteşriklerin gündeminde hep var olageldiler. Evet, kadın hakları dediler. Kadına hak vermeye cüret ettiler. Oysaki Kadını yaratan Allah’ın (cc) gönderdiği din de en ince detaya kadar hakları korunmuş, her türlü şiddet yasaklanmıştı. Örnek mi istiyorsunuz;

  “Onlarla güzel güzel geçinin; onlardan hoşlanmasanız bile, umulur ki sizin hoşunuza gitmeyen bir şeyde Allah birçok hayır takdir eder.”(Nisa, 19)

Peygamberimizin (sav) Veda Hutbesinden bir kesit;

“Ey insanlar! Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah’tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah emaneti olarak aldınız; onların namuslarını ve iffetlerini Allah adına söz vererek helâl edindiniz. Sizin kadınlar üzerinde hakkınız, onların da sizin üzerinizde hakları vardır.” 

Kadına şiddete hayır dediler, en büyük psikolojik, fiziksel şiddeti kendileri uyguladılar. Oysaki dinde en şiddetli yasaklanan hususlardan biriydi ZULÜM. Her türlü haksızlığın adına zulüm demişti İslam. Kul hakkından vazgeçmediği müddetçe, kul haklarını ihlal edenler ilahi affa uğrayamıyordu. Allah’ (cc) kul hakkını ihlal edenleri hak sahiplerine bırakıyor.

Kadın erkek eşittir dediler ve kadının emeğini, duygularını, eforunu, cinsiyetini sömürdüler. Kadın haklarının yüksek perdeden savunulduğu, konuşulduğu bir dünyada kadına istismarın önüne neden geçilemiyor.

Kadına tecavüzü İslam mı söylüyor. (haşa)

Kadına şiddeti İslam mı söylüyor. (haşa)

Kadının kadınlığını elinden alan kim veya hangi sistemdir?

Şimdi de  “Müslüman Feminist ” HAVLE” Derneği kurulmuş. Bir bu eksikti başörtülülerin son zamanlarda yaptığı garabetlerinden. Bir kez  daha anladık ki dini konularda cehalet cehaletin en çirkiniymiş. Zira hem Müslüman hem feminist olunmaz. Hem Müslüman hem laik olunmadığı gibi, hem komünist hem Müslüman olunmadığı  gibi. “La ilahe” ile tüm sistemleri red edip “İlla Allah” ile sadece Allah’ın sistemine evet diyen nasıl olur da, kadın haklarını ilahi sistemden değil de feminist akımdan alır.

Şayet kastınız yoksa bu yanlıştan dönmenizi için çağrı yapıyoruz. Böyle vahim bir söylemin hesabını veremezsiniz ahirette.

Havle annemizin adını Feministlik ile birlikte anmak Havle annemize yapılmış en büyük saygısızlıktır. Müslüman kadın ismini feminizmle birlikte anmaya hakkınız yoktur.

Soruyoruz cevap verin;

Allah’ın (cc) dininde ne eksiklik gördünüz. (haşa)

Yoksa Allah’ın kadına biçtiği hak ve konuma razı mı değilsiniz?

Müslüman’sanız başka arayışları içine girme sebebiniz nedir?

Şayet kasıtlı değilse sizleri bu söylem yanlışınızdan dönmeye davet ediyoruHenüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Yazan Siz Olun!

Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Yorum Yazın

E-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Endişe Etmeyin. (*) koyulan alanlar zounludur.

Diğer Yazılarımız