Helak Olan Topluluklar
Helak olan toplumların sebepleri düşünüldüğü zaman bizler helak olmadığımızı başımıza onların başlarına gelenlerin, gelmediğini zannediyoruz… Evet Ad kavmi gibi rüzgar ile helak olmadık ancak bizi moda rüzgarları boğmaya çalışmakta. Gençlerimiz baş örtüsü takıp ibadet ettiklerini düşünürken çağın ilahı olan moda ile vurulmakta. Hangi model baş bağlama çıkarırsa moda ilahı, ona kapılıp helak olmaktalar ama farkında değiller…

Helak olan toplumların sebepleri düşünüldüğü zaman bizler helak olmadığımızı başımıza onların başlarına gelenlerin, gelmediğini zannediyoruz… Evet Ad kavmi gibi rüzgar ile helak olmadık ancak bizi moda rüzgarları boğmaya çalışmakta. Gençlerimiz baş örtüsü takıp ibadet ettiklerini düşünürken çağın ilahı olan moda ile vurulmakta. Hangi model baş bağlama çıkarırsa moda ilahı, ona kapılıp helak olmaktalar ama farkında değiller… Semud kavmi deprem ile helak oldu bizi sosyal medya ile helak ediyorlar. Instagram’lar Facebook’lar gezdiğimiz yer, yediğiniz yemekler… Yayımlamazsak bizi merak edenler… Tabi  durum mesajları oradan atışan birbirine laf sokan insanlar… Evet Nuh kavmi tufanda boğuldu bizi algı operasyonu ile boğdular, neyi nasıl algılamamızı istiyorlarsa öyle algılamamızı sağladılar, bize dostumuzu düşman, düşmanımızı dost gösterdiler… Evet Lut kavmi ateş ile helak oldu, bizi ise düşman ateşi altında ölerek veya ölümlere seyirci kalarak her gün öldürdüler, ümmet kanlar içinde helak olurken bizleri dizilerle, çok güzel hareketlerle oyaladılar. Düşman saflarında yüz yılların plan ve projesi çıkarken bizi gündüz programları ile kim kimi nasıl doğramış nasıl yakmış onlarla oyaladılar. Dedim ya algılarımızla oynadılar… Evet biz helak olmadık, olmayacağız. Bilmem farkında mıyız ancak bizi önümüzde en büyük helak olan KIYAMET beklemekte.

Demedi mi canımız Peygamberimiz  benim ümmetime helak yok kıyamet ile aramızda şu kadar mesafe var…  Çıkmadı mı sizce çağın Deccalleri, çıkmadı mı sizce çağın Yecucleri Mecucleri, çıkmadı mı küçük kıyamet alametleri? Helak olmadık ancak ramak kalmadı mı? Arkadaşlar Allah celle celaluhu üzerinizden bereketimizi aldı farkında mıyız? Bir hanede beş kişi çalışıyor da geçinemiyorlar, her yerde her şey dolu ama bereket yok farkında mıyız?

İnsan yüzde yetmişi su ile yaratılmış varlıktır, içinde bulunduğu topluma göre şekil alır vesselam bulunduğunuz ortama dikkat edin şeklinizi o belirleyecek. Gül bahçesine giren gül kokar…Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Yazan Siz Olun!

Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Yorum Yazın

E-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Endişe Etmeyin. (*) koyulan alanlar zounludur.

Diğer Yazılarımız