Sevililer Günü Mü, Şehvetlerin Tatmin  Günü Mü?

Sevgililer Günü mü, Şehvetlerin Tatmin Günü mü?

Sevgi neydi? Sevgili kimdi? Ne asil bir duyguydu tükettiler değerini. Ne muhteşem bir değerdi, düşürdüler değerini.

Algı operasyonlarıyla toplumun düşünce yapısını iğdiş edenler, insanların düşünce yetilerini ellerinden aldılar. Uzaktan kumandalı gibi kendi çıkarlarına hizmet ettirmektedirler. İnsanı en zayıf noktalarından yakalamakta maharetlerini gösteriyorlar. İnsan iman ve iradesini kullanarak takva ile beslemezse kendini zayıf taraflarının esiri olur.

Yine bir 14 Şubat yani zinanın ve zinaya giden yolların meşrulaştırılmaya çalışıldığı şehvetinin peşinde olanların şehvet duygularını tatmin etmesinin adına, sevgi duygusunun hırpalandığı ve sömürüldüğü bir güne   ” Sevgili günü”demişler. Güya sözüm ona sevgililer mutluluklarını izhar edecekler ama alınmayan ya da alınamayan hediyeden dolayı biten beraberliklerin sayısı da azımsanacak türden değil hani. Doğrusu kazanan “Sevgi” değil kazanan şehvetler. Kazanan  “Sevgi” değil kazanan kapitalizmdir.

Kazanan çiçekçilerdir, kuyumculardır, mağaza sahipleridir vs. Bugünün kaybedeni ancak  ” Sevgi” dir. Örselenen duygular ve yitirilen değerlerdir.

Şu bir gerçek ki hazların tatminini sağlamanın adı sevgi olamaz, olmamalıydı.
Her şubatta başka birine çiçek almak “Sevgili olmak” olamaz, olmamalıydı. Yazarımızın 14 Şubatta şahit olduğu bir diyalog tam da demek istediğimizi anlatan cinstendir.

Kızın biri oldukça üzgün. Diğer arkadaşının teselli cümleleri aynen şöyle;

-Üzülme yeniden denersin. Karşına öyle biri çıkar ki iyi ki bu bitmiş dersin. Seni hak etmiyordu. Bak göreceksin daha iyi birini bulursun. Diğer üzüntü verici yanı ise, teselli edilen kızın başı kapalı.

Sevgi kelimesinin hoyratça kullanıldığı sevgililer gününü icat eden ve icat edilme sebebini bilmeden sürü psikolojisiyle taklit etmek, düşünce yetisini kaybetmiş toplulukların işi olsa gerek.

Bu Günü Kim İcat etti?

Aziz Valentine günü
İmparator 2. Claudius, Roma’yı kendi katı kuralları ile zalimce yöneten bir hükümdardı. Onun için en büyük problem ordusunda savaşacak asker bulamamaktı. Ona göre bu durumun tek sebebi Romalı erkeklerin aşklarını ve ailelerini bırakmak istememeleriydi. İşte bu yüzden Roma’daki tüm nişan ve evlilikleri kaldırdı. Aziz Valentine de Claudius’un hükümdarlığı zamanında Roma’da yaşayan bir papazdı. Kendisi gibi papaz olan Aziz Marius ile birlikte Claudius’un yasağına rağmen gizlice çiftleri evlendirmeye devam etti. Ancak imparator bu durumu bir süre sonra öğrendi. Aziz Valentine insanları evlendirmeye devam ettiği için tutuklandı ve yaptıklarının cezası olarak sopa ile dövülerek öldürüldü”.

Alakasını kurabilen beri gelsin. Alakasını kurmak zor olduğuna göre bu iş kimin işine yarıyor diye sormak gerekmez mi? Kazanan kapitalizmdir!

Üretici üretimindeki karı cebine koyuyor. Satıcı kazancını cebine koyup kazanıyor. Olan gençlerimizin vakitsiz, usulsüz gayri meşru tüketilmiş duygularına oluyor. Bu konuda kazanmayıp iflas eden insanlığın duygularıdır.

Adına sevgi demeyin çünkü sevgi mübarek bir duygudur şehvet tatminiyle alakası yoktur.  Sevgi demeyin çünkü sevgi demek her özel duyguyu evliliğe saklayıp sadece sevgiliye sunmaktır.

Adına sevgi demeyin çünkü sevgi demek menfaat görünce artmayan,  aksi olunca eksilmeyendir. Sevgi mübarek bir duygudur şehvet düşkünlerinin telakki ettiği hayvanı duyguları tatminle uzak yakın bir alakası yoktur.

Yazıktır duygularınıza yazıktır size.Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Yazan Siz Olun!

Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Yorum Yazın

E-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Endişe Etmeyin. (*) koyulan alanlar zounludur.

Diğer Yazılarımız